Erzincan Zini İnisiyatifinden Hacıbektaş’a gönderilen kafileye tepki

PİRHA – Erzincan Zini İnisiyatifi, AKP’nin Hacıbektaş’a götürdüğü kafileye tepki göstererek, “Biz, Erzincan’dan yola çıkan bu düşkünleri çok iyi tanıyoruz. Bu kınalı keklikleri, tırşikçileri tarihin çöplüğüne atacağız” dedi.

AKP iktidarının Nevşehir’de düzenlediği Hacı Bektaş etkinliğine gönderdiği kafile Erzincan Valiliği önünden yola çıkmış ve duruma Alevi kamuoyu tepki göstermişti.

Erzincan Zini İnisiyatifi, Hacı Bektaş’a gönderilen kafilenin, AKP iktidarının Alevilere yönelik asimilasyon uygulamalarının bir parçası olduğunu kaydederek, mücadele edeceklerini belirtti.

Zini İnisiyatifinin açıklaması şöyle:

“ERZİNCAN’DAN YOLA ÇIKAN BU DÜŞKÜNLERİ ÇOK İYİ TANIYORUZ”

‘Zini anmasının ardından, daha yorgunluğumuzu bile atamamış, kendimize bile gelememişken, Alevi kurumlarına alternatif etkinlik düzenleyenler, Zini anmamıza katılmak yerine, yanaşmacı olan kendinden menkul dede ve inanç önderi olarak ortalıkta dolaşan bazı kınalı keklikleri de yanına alarak, Alevilere karşı her türlü asimilasyon, yedekleme ve baskı uygulama faliyetlerine devam ediyorlar. Biz, Erzincan’dan yola çıkan bu düşkünleri çok iyi tanıyoruz.”

“BU KINALI KEKLİKLERİ, TIRŞİKÇİLERİ TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE ATACAĞIZ”

Çakma dede, dolandırıcı, her türlü karanlık ilişkide başı çekenlerden oluşan bu güruhu teşhir etmek, onlara karşı mücadele etmek boynumuzun borcu. Ödediğimiz bedeller, verdiğimiz canlar anısına bunu yapacağız. Bu kınalı keklikleri, tırşikçileri tarihin çöplüğüne atacağız.’

PİRHA/İSTANBUL

EN SON EKLENENLER