Aynur Doğan bu yılki EFG Londra Caz Festivali için Royal Festival Hall’da

Kürt halk müziği, çağdaş bir anlayışla buluşuyor ve bu buluşmanın olağanüstü ses yeteneğiyle temsilcilerinden biri olan Aynur Doğan, çağımızın en önde gelen Kürt şarkıcılarından biridir.
Aynur’un etkileyici sesi ve müziğe dair anlatma yeteneği, kültürel köklerinin bir yansıması olarak Kürt müzik mirasını küresel bir tür olarak temsil etmektedir.

Türkiye’nin Tunceli ilinde yer alan küçük bir dağ kasabası olan Çemişgezek’te doğan ve İstanbul’da büyüyen Aynur, geleneksel Kürt halk müziğini Batı müziğinin çağdaş duyarlılığıyla birleştirerek, neslinin en çok satan Kürt halk şarkıcılarından biri olarak tanınmasını sağlamıştır.

Aynur’un başarısı, Yo-Yo Ma, Kayhan Kalhor, Javier Limón, Kinan Azmeh ve NDR Big Band gibi tanınmış sanatçılarla işbirliği yapmasına yol açmıştır.

Aynur, Fatih Akin’in İstanbul’un Sesi: Köprüyü Geçmek belgeselinde yer almış ve Yo-Yo Ma ve İpek Yolu Topluluğu hakkında Morgan Neville’in belgeselinin bir parçasıdır.

Gerçekten kuşaklar arası bir çekiciliğe sahip olan Aynur, genç nesli Kürt müziğinin kökleriyle buluştururken, geçmişin hazinelerini bugünün müzik diline entegre ediyor.

Aynur’un açılışını İranlı klasik müzisyen Adib Rostami ve kendi kendine yetişen Kürt müzisyen Tara Jaff yapacak.

Bu konser, EFG Londra Caz Festivali 2023’ün bir parçasıdır.

KONSER DETAYLARI
Başlık: Aynur

Tarih: 18 Kasım 2023, Cumartesi

Saat: 19.30’da başlar

Mekân: Royal Festival Hall, Southbank Centre, Belvedere Road, Londra SE1 8XX

Giriş: Bilet fiyatları £25-35 arasında değişmektedir (+ rezervasyon ücretleri).

Biletler: Biletleri mekânın web sitesinden çevrimiçi satın alabilirsiniz

ERDEM TAS LONDRA 01.11.2023

EN SON EKLENENLER