Ra/Yol belgeselinin galası Dersim’de yapıldı-

Ra/Yol belgeselinin galası Dersim’de yapıldı. Alevi inancına önem verdikleri için belgeseli çektiklerini söyleyen Ra/Yol belgeselinin yönetmeni Devrim Tekinoğlu, “Dersim’de yaşayan çok köklü bir inançtır ve bu inanç aynı zamanda yaşam biçimidir. Belgeselde bu detayları anlatmaya çalıştık. Belgeselimiz bu kuvvetli ve derin inanca küçük bir yoldur” dedi.

Ra/Yol belgeselinin galası Dersim’de yapıldı. Belgeselin yapımcılığını Dersim Araştırmaları Merkezi, yapım koordinatörlüğünü Hüseyin Ayrılmaz, rejisörlüğünü ise Devrim Tekinoğlu yaptı. Belgeselin galasına yurttaşlar yoğun ilgi gösterdi.

“ALEVİ İNANCINA ÖNEM VERDİĞİMİZ İÇİN RA/YOL BELGESELİNİ ÇEKTİK”

  • Alevi inancına önem verdikleri için belgeseli çektiklerini söyleyen Ra/Yol belgeselinin yönetmeni Devrim Tekinoğlu, “Biz de buranın çocukları olarak inancımıza önem verdik ve belgeseli çektik. İnancımızı başka inançlar kendilerine eklemeler yapmaya çalışmakta ve kendi kabullerini inancımızın gerçekliği gibi anlatmaya çalışmaktalar. Fakat Dersim’de yaşayan inanç çok köklü bir inançtır ve bu inanç aynı zamanda yaşam biçimidir. Belgeselde bu detayları anlatmaya çalıştık. Bizim belgeselimiz bu kuvvetli ve derin inanca küçük bir yoldur” dedi.

PİRHA/DERSİM

 

EN SON EKLENENLER