Enfield Belediye Başkanı Suna Hurman’ı Kürecikliler makamında ziyaret etti

Geçtiğimiz mayıs ayında yapılan seçimde Enfield Belediye Başkanı seçilen Suna Hurman’ı Britanya Kürecikliler Dayanışma Derneğin yöneticileri ziyaret ederek, başarılar diledi.

İngiltere’nin başkenti Londra’ya bağlı Enfield kentinde mayıs ayında yapılan seçimlerde belediye başkanı seçilen Suna Hurman ve belediye meclis üyesi olan Ergin Erbil, Britanya Kürecikliler Dayanışma Derneği yöneticileri tarafından ziyaret edildi.

Suna Hurman, belediye başkanı seçildikten sonra İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi’nde resmi ve geleneksel kıyafetiyle gülbeng alarak görevine başlamıştı.

Britanya Kürecikliler Dayanışma Derneği yöneticileri Suna Hurman’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete, Britanya Kürecikliler Dayanışma Derneği Eş Başkanları Hanım Akdemir, Timur Şaşmaz, yönetim kurulu üyesi Doğan Erdoğan, Hacı Bulut katıldı. Ziyarete ayrıca Britanya Alevi Federasyonu (BAF) Eşit Başkanı Dilek İncedal ve Britanya Kürecikliler Dayanışma Derneği’nin eski Eş Başkanı Mustafa Doğan eşlik etti.

Britanya Kürecikliler Dayanışma Derneği Eş Başkanı Timur Şaşmaz, Suna Harman’ı tebrik ederek, karşılıklı dayanışmayla bir çok çalışmanın yapıacağının altını çizerken, Britanya Kürecikliler Dayanışma Derneği Eş Başkanı Hanım Akdemir,  Suna Hurman’ın kadın kimliğine dikkat çekerek, kadınlar olarak duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Suna Hurman ise, ziyarete gelenlere teşekkür ederek, ortak çalışmaların olacağını ifade etti.

Suna Hurman, Enfield Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan 3’üncü Maraş’lı oldu. Daha önce Saray Karakaş ve Sabri Özaydın Enfield Belediyesi’nde başkanlık yapmıştı.

Elif TABAK/İNGİLTERE PİR-HA 

EN SON EKLENENLER