İzzettin Doğan nereye koşuyor?

ahmet_h_kepekciDr. Ahmet H. KEPEKÇİ

Son günlerde barış projesi adı altında ‘cami-cemevi’ projesinin gündeme getirildiğini görüyoruz. Fakat nasıl bir Sünni-Alevi barış anlaşması ki, Alevileri bile kendi içinde bölmeye başladı.

Cem Vakfı bünyesinde olanlar dahil olmak üzere Alevi kuruluşları İzzettin Doğan’ı protesto ediyorlar.

Peki, bütün bu protestolara karşı İzzettin Doğan ne diyor?

İtiraz edenlerin Alevi olmasının mümkün olmadığını iddia ediyor. Yani Sayın Doğan, kendisi gibi düşünmeyenleri ‘Alevi’ kabul etmiyor. Bu tavrı bile, Sayın Doğan’ın misyonunun Alevileri hükümet eksenine çevirmek olduğunu gösteriyor.

Peki, Sayın Doğan hangi akıbete doğru koşuyor?

Cevap: Alevi aydınlar ve dedeler İzzettin Doğan’ı ‘düşkün’ ilan etmeye hazırlanıyor.

* * *

Barış, kalbi bir olaydır, akli bir kabuldür; barışın cami ve cemevlerinin mesafesinin birbirine yakın olması ile ilgisi yoktur. Bilakis bugüne kadar birbirine yabancılaşmış olan Alevi ve Sünnilerin ibadet mekânları içiçe olursa, bu iki kesim arasındaki ayrılıklar daha da kökleşecektir.

* * *

Fethullah Gülen’in Alevilere bakışını bilmeyen var mı?

Sayın Gülen, ‘Dersimli Aleviler dinsizdir’,

‘Ebu Talip kafirdir’ demektedir. Buna rağmen Fethullah Gülen’i barış elçisi gibi gösterme gayretinde olan İzzettin Doğan ne yapmaya çalışmaktadır?

Fethullah Gülen ‘Küresel barışa doğru’ kitabında, Muhammeden Resullullah demeyenlere de rahmet nazarıyla bakılmalı derken ne demek istiyor. Mesaj gayet açık Hz. Peygamber Efendimize inanmanız şart değil diyor.

Peki, Ehli Beyt’in buna karşı cevabı ne?

Allah’u Teâlâ hazretleri Âl-i İmrân Suresi 61. Ayeti kerimesinde “Artık sana gelen bunca ilimden sonra, onun hakkında seninle çekişip tartışmalara girişirlerse de ki: Gelin, oğullarımızı ve oğullarınızı, kadınlarımızı ve kadınlarınızı, kendimizi ve kendinizi çağıralım; sonra karşılıklı lanetleşelim de Allah’ın lanetini yalan söyleyenlerin üstüne kılalım.”

Neticede Peygamberimize inanmanın şart olmadığını iddia eden Necefli Hıristiyanlar korkuyor ve iddialarından vazgeçiyorlar.

Gayrimüslimleri dahi cennetlik ilan edecek kadar ileri giden Fethullah Gülen ve avanesine Ehl-i Beyt’in vereceği cevapla ilgili ayetin nüzul günü, Şii dünyası tarafından bayram olarak kutlanıyor. Sanırım İzzettin Doğan bunu da bilmiyor.

* * *

İzzettin Doğan ‘cami-cemevi’ projesinde, Fethullah Gülen bütün masrafları kabullendi diyerek Alevileri ikna etmeye çalışıyor. Aleviler bugüne kadar kendi cemevlerini yapmaktan aciz miydi, Alevilerin Fethullah Gülen’in parasına mı ihtiyacı var acaba?

* * *

Bütün bu yapılanlar, Alevilerin arkasından dolanma operasyonudur.

yeni mesaj

EN SON EKLENENLER