Aleviler mazlum Kobane halkının yanındadır

Cani IŞİD çetelerinin katli vacip kâfir ilen ettiği Alevi toplumu bu canilere haddini bildiren ve ağır silahlara karşı hafif silahlar ve bedenleriyle direnen Kobane halkını YPG-YPJ savaşçılarını selamlıyor.

IŞİD sadece bir terör örgütü değil aynı zamanda halkların, inançların düşmanı ve bu düşmanlığı körükleyen, yayan bir mikroptur. IŞİD mikrobunun ortaya çıkmasından bu güne Alevi toplumu Türkiye’de taciz ve korku içerisindedir.

IŞİD Mikrobuna had bildirilmez ve bataklığı kurutulmaz ise bu mikrop yaşadığımız tüm coğrafyaya yayılacaktır. Nitekim IŞİD çetelerine katlan önemli sayıda Türkiye vatandaşının yani yanı başımızdaki komşumuzun varlığı bunu göstermektedir.

Bu sebeple derhal IŞİD mikrobunun bataklığı kurtulmalıdır. Bunun için Türkiye Cumhuriyeti Hükumeti IŞİD’e olan desteğini kesmekle birlikte IŞİD’e haddini bildiren YPG-YPJ Savaşçılarına kantonlar arasındaki geçişi sağlayacak söz verdiği koridoru açmalıdır.

T.C. Hükumeti Türkiye sokaklarında IŞİD protestolarını bastırmak yerine IŞİD’i protesto edenlere saldıran ve kimler olduğu da açıkça bilinen sözde milliyeti – gerici yobazlara engel olmalıdır.

IŞİD’e karşı Rojava’da yürütülen savaş sadece bir IŞİD- Kürt savaşı değildir. Bu savaş karanlığa, gericiliğe, bağnazlığa, yobazlığa, halkların inançların yaşam haklarını korumaya yönelik yapılan bir savaştır.

Var oluşundan bu tarafa zalimin zulmüne karşı mazlumun yanında yer alan Alevi halkının yeri; toprağını, evini, eşini, ailesini, çocuklarını ve bir bütün olarak özgürce yaşamını savunan mazlum Kobane halkının yanıdır. Bu nedenle de Kobane halkına destek amaçlı yapılan tüm protestolar bizim için de bir eylem alanıdır.

Halkımızı provokatör yaklaşımlara karşı dikkatli olmaya davet ederken zalimin zulmüne de sessiz kalmamaları gerektiğini de hatırlatmayı görev sayıyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla, 08.10.2014

Ali Kenanoğlu

Başkan

Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği

EN SON EKLENENLER