Davutoğlu Alevi paketini Tunceli’de açıklayacak

AK Parti’de, hazırlıkları süren Alevi açılım paketinin içeriği henüz netleşmedi ama nerede açıklanacağı belli oldu.

AK Parti’de, hazırlıklar, Alevi paketinin Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun memleketi Tunceli’de açıklanması planıyla yürütülüyor.

DERSİM TARTIŞMASINDAN HAREKETLER TUNCELİ SEÇİLDİ

Alevi paketinin Başbakan Davutoğlu tarafından açıklanması hedefiyle yürütülüyor. İlk olarak paketin açıklanacağı yer netleşti. Paketin açıklanacağı yer olarak gündemdeki sıcak konu olan ‘Dersim tartışması’ndan da hareket edilerek Tunceli seçildi.

CEMEVİNİ ZİYARET EDECEK

Son anda bir sürpriz olmaması halinde Davutoğlu, 23 Kasım’da AK Parti Tunceli merkez ilçe kongresine katılmak amacıyla Tunceli’ye gidecek. Davutoğlu partisinin kongresine katıldıktan sonra Tunceli’de Hacıbektaşı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Cemevi’ni ziyaret edecek. AK Parti yönetiminden Tunceli teşkilatına paket hazırlıklarının 23 Kasım’da Davutoğlu’nun kenti ziyaretine yetiştirilmek üzere sürdürüldüğü, bu ziyaret için hazırlıkların yapılması talimatı verildi. Tunceli teşkilatı da Davutoğlu’nun da katılacağını dikkate alarak kongre hazırlıklarını Alevi açılım mesajını da içermesi amacıyla “Birlik İçinde Yeni Türkiye” sloganıyla yürütüyor.
Kaynak: Erdem Gül / Cumhuriyet

EN SON EKLENENLER