Alevi toplumu bu ihanetin, işbirliğinin, saraya hizmet eden tavrın takipçisi olacaktır…

ERDAL YILDIRIM

ALEVİ Dernek, Örgüt, Dergah, Cemevi, Kültür Merkezi ve Yöre Dernek Yöneticilerine Çağrıdır !…

Siz yurt içi ve yurt dışında bu kurumların yöneticileri olan canlar, büyük Alevi düşmanının sarayında iftara katılıp, sonrasında boy boy poz veren, yıllardır Alevilerin ve Alevi toplumunun, örgütlerinin sayesinde yaşamlarını sürdüren, hatta kimisinin bu sayede ekonomik olarak belli bir güce de ulaştığı, kendisine sanatçıyım diyen ve isimleri belli olan kimi saray yandaşlarını, menfaat ve rant düşkünlerini, bundan sonraki süreçte “yemekli gece, konser, düğün, piknik ve festivallere, cemlere, yani etkinliklerinize” davet etmeyerek hem görev ve sorumluluk bilinciyle hareket etmiş olursunuz, hem de bu zavallılara özenecek birileri olacaksa, onların bu tavırdan vazgeçmesine yardımcı olursunuz.

Emevi zihniyetin temsilcileri ve memurları, Alevi düşmanlıklarını bu sahte iftar yemeğinin hemen sonrasında Alevilerin “Aşure” dağıtmasını da yasakladılar. Bu gerçekler ve yaşananlar ortadayken, Alevi kökenli olup, Alevi toplumu, Alevi örgütleri sayesinde yaşamlarını sürdüren, belli bir ekonomik güce de kavuşan bu sanatçı, ya ya da sanatla ilgili kişilerin sarayın baskısına, yalanlarına kanması son derece üzüntü vericidir. Bir o kadar da bu kişililerin zaaflarını ortaya koymaktadır.

O Emevi zihniyet ki, yıllarca birlikte yol yürüdükleri FETÖ için bile menfaatleri çelişince “görmedik, duymadık, konuşmadım, kandırıldım” diyendir. Bu takiyyecilere inanıp Beştepe’deki iftara giden, saray dalkavukluğuna, adeta padişahın soytarılığa soyunan, katılımcıların isimlerinin kamuoyuna paylaşılmadığı, tespit edebildiğimiz bazı Alevi kökenlilere Hüseyin Dedegarkın (Dede), Cengiz Özkan (Sanatçı), Ümit Yılmaz (sanatçı), Onur Şan (sanatçı), Hasan Saltık (Kalan Müzik) umuyor ve inanıyorum ki, Alevi örgütleri, Alevi toplumu bu yaşananları dikkate alır ve bunlara bundan sonraki süreçte hak ettikleri gerekli yanıtı bizzat yaşamın içinde verir.. İftara katılmak için külliyenin kapısına kadar gidip, kapıdan dönen Muharrem Temiz de, niçin oraya gittiğini ve neden geri döndüğünü Alevi kamuoyuna açıklamalıdır.

Alevi toplumu bu ihanetin, bu işbirliğinin, bu saraya hizmet eden tavrı gösteren bireylerin de, durumun da takipçisi olacaktır..

Aşk ile…

EN SON EKLENENLER