Maltepe’de Adalet Yürüyüşü buluşmasında son hazırlıklar

Adalet Yürüyüşü’nün son bulacağı Maltepe Sahili’nde hazırlıklarda sona gelinirken, mitinge bir buçuk milyon kişinin katılması bekleniyor. Kılıçdaroğlu Pazartesi günü de tutuklu CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’na ziyaret edecek.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ardından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet Yürüyüşü, 9 Temmuz’da Maltepe Sahili’nde gerçekleştirilecek final buluşması ardından sona erecek. Mitingin gerçekleştirileceği alanın çevresi polis bariyerleri ile çevrilirken, üzerinde “Adalet” yazısı bulunan 80 metre uzunluğunda 20 metre genişliğinde sahne kurulumuna başlandı. Sahnede ayrıca, mitinge gelenlerin sahneyi daya iyi görebilmeleri ve konuşmaları duyabilmeleri için alanın muhtelif noktalarına 2 adet dev LED ekran ile 6 adet ses sistemi de yerleştirilecek.

CHP’nin Adalet Yürüyüşü programına göre yarın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun saat 07.00’de yapacağı açıklama ile Tuzla İçmelerden başlayacak olan yürüyüş, Kartal’da bulunan Dragos Sahili’nde son bulacak. On binlerin oluşturduğu Adalet Yürüyüşü korteji son olarak Pazar günü Dragos Sahil’den hareket ederek 3 kilometre yürüyüş ardından Maltepe Sahili’nde kendisini bekleyenler ile buluşacak.

MALTEPE MEYDANINA BİR BUÇUK MİLYON KİŞİ BEKLENİYOR

Maltepe buluşması için 10 bin sivil toplum örgütü, meslek odası, siyasi parti ve derneğe davetiye gönderildi. Pazar günü sendikalar, meslek odaları, kitle örgütleri ve farklı dünya görüşlerine sahip sağdan sola adalet isteyen birçok siyasi parti burada olacağını teyit etti. İstanbul’un 958 mahallesinden Maltepe’ye araç kaldırılarak, ulaşım sıkıntısının yaşanmaması bekleniyor. Saat 18.00’de başlayacak miting için, alana girişler saat 15.00 itibariyle başlayacak. Alana deniz yolu dahil olmak üzere 4 farklı arama noktasından giriş yapılacak.

Ankara Güven Park’ta başlatılan ve İstanbul Maltepe’de son bulacak yürüyüşte, 450 kilometre kat edilmiş olacak.

CHP’li yetkililerden edinilen bilgilere göre CHP Lideri Kılıçdaroğlu bir grup partili ile birlikte MİT TIR’ları davasında tutuklanan Enis Berberoğlu’nu Pazartesi günü ziyaret edecek.

EN SON EKLENENLER