TRT’nin Hatun Tuğluk görüntülerini çözümleyecek elamanı yokmuş!

Hatun Tuğluk’un cenazesine saldıran 19 kişinin yargılandığı davada, mahkemenin videoları çözümlemesi için teknik bilirkişi faaliyetinde bulunmasını talep ettiği TRT, yeterli eleman sayısı olmadığı gerekçesiyle, bilirkişi faaliyeti yapamayacağını bildirdi.

Tutuklu eski milletvekili Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine saldıranların yargılandığı davanın 5’inci duruşması Gölbaşı 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada yargılanan 19 saldırgan da hazır bulundu. Olay günü mezarlıkta görevli polis memurları tanık sıfatıyla dinlendi.
TEM Şube’de görevli Ercan Karslı isimli polis, “Saat 15.30’da görev aldım. 24 saat çalıştım. Mezarın girişinde ama karanlık bir yerdeydim. Bunun için sadece sesler duydum. Buradakilerden hiç birini tanımıyorum” iddiasında bulundu.
TEM Şube’de görevli bir diğer polis memuru Vural Tuna ise, “Saat 15.30’dan diğer gün sabah 08.00’e kadar görev aldım. Mezarlığın uzak bir tarafında görevlendirildim. Sadece görüntüden dolayı o taraftan bir şey olduğunu anladım. O görüntü üzerine amirim arayarak çabuk gelip cenaze aracını olay yerinden götürmemiz istedi. Biz de cenaze aracını götürdük. Buradaki kimseyi tanımıyorum, hatırlamıyorum” dedi.
TRT: YETERLİ ELEMAN YOK
Olay günü çekilen görüntülere dair mahkeme ara kararında TRT’den videoları çözümleme talebinde bulunmuştu. TRT tarafından mahkemeye verilen cevapta, “yeterli elaman sayısı olmadığı” gerekçesiyle teknik bilirkişi faaliyetinin yapamayacağını bildirdi.
Mahkemede, tanık olarak dinlenecek diğer polislerin duruşmada hazır olmaması sebebiyle bir sonraki duruşmayı 22 Mayıs’a ertelendi.

EN SON EKLENENLER