IŞİD’in ‘Rakka emiri’ Dîlok’ta yakalandı

Türkiye’de yakalandığı açıklanan üst düzey IŞİD üyelerine bir yenisi daha eklendi. Örgütün ‘Rakka emiri’ ve ‘Ninova valisi’ olduğu iddia edilen bir isim yakalandı

Muhalefet Türkiye’de son yıllarda üst düzey IŞİD’lilerin barındığını çokça dile getiriyor. Muhalefetin söylemlerinin üstüne Türkiye’de hemen hemen her ay bir tane üst düzey IŞİD’li gözaltına alınıyor.

Son olarak Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, IŞİD’in “Rakka güvenlik emiri” ve “Ninova valisi” olarak görev yaptığı değerlendirilen H.A’nın kentte bulunduğu bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Adresine düzenlenen operasyonda H.A, gözaltına alındı. Baskın yapılan evde örgütsel döküman, çeşitli kimlik kartları ve yüklü miktarda döviz bulundu.

İstanbul’da gerçekleştirilen operasyonda ise IŞİD, El Kaide-HAD örgütleri ile bağlantılı olarak Türkiye’yi hedef alan eylemler yapabileceği değerlendirilen ve ‘Yabancı Terörist Savaşçı’ olduğu tespit edilen 10 yabancı şüphelinin bu sabah gözaltına alındığı açıklandı.

Dün de IŞİD soruşturmaları kapsamında Bolu, Mersin Kayseri ve Yozgat’ta operasyon yapılmıştı. Üç kişi gözaltına alınmış, sekiz kişi de tutuklanmıştı.

DÎLOK

 

#IŞİDin #Rakka #emiri #Dîlokta #yakalandı

EN SON EKLENENLER