Hatay’da ‘Uğur Kaymaz Çocuk Alanı’ kuruldu

HDP Gençlik Meclisi tarafından Hatay’da depremzede çocuklar için kurulan ‘Uğur Kaymaz Çocuk Alanı’ çocukların yaşadıkları travmayı daha kolay atlatması için çalışıyor

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi, “Yaşam zinciri” kampanyası kapsamında, Hatay’ın Defne ilçesinde “Uğur Kaymaz Çocuk Oyun Alanı” kurdu. İlçeye bağlı Çekmece Mahallesi’nde kurulan Uğur Kaymaz Çocuk Alanı’nda müzik, drama, resim gibi etkinliklerle çocuklar, yaşadıkları travmadan uzaklaştırılmaya çalışılıyor.

Mezopotamya Ajansı’ndan Müjdat Can’a konuşan HDP Gençlik Meclis Fatma Çabuk, tüm engellemelere rağmen deprem bölgesinde olduklarını ve depremin fiziki ve psikolHDP Genlik ojik etkilerinin çocukları derinden etkilediğini söyledi.

Çabuk, “Bu tahribatı aşmak için Uğur Kaymaz Çocuk Alanı’nı oluşturduk. Çocuklara müzik, drama atölyeleri, resim ve oyun gibi etkinliklerle yanlarında olacağız” dedi.

HDP Gençlik Meclis üyesi ve aynı zamanda Çocuk Gelişimi bölümü öğrencisi olan Mehmet Çal ise, anadile dikkati çekerek şu çağrıda bulundu: “Bölgedeki çocuklar Kürtçe ve Arapça konuşuyor. Kürt çocuklar için Kürtçe bilen arkadaşlarımız var. Ancak Arapça bilen psikolog, psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında uzman ve çocuk gelişimcilerin bizimle dayanışmaya çağırıyoruz.”

HATAY

#Hatayda #Uğur #Kaymaz #Çocuk #Alanı #kuruldu

EN SON EKLENENLER