İsrail ordusu mülteci kampına baskın düzenledi 3 Filistinliyi katletti

İsrail güçleri Nablus kentinin doğusundaki Balata Mülteci Kampı’na baskın düzenledi. Baskında 3 Filistinli hayatını kaybetti, 3 Filistinli ise yaralandı

İsrail güçleri, dün akşam saatlerinde Batı Şeria’nın Nablus kentinde bulunan Balata Mülteci Kampı’na buldozerler ve askeri araçlarla baskın düzenledi. Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 3 Filistinlinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Açıklamada, yaşamını yitirenlerin isimlerinin Muhammed Bilal Zeytun, Fethi Ebu Rızk ve Abdullah Ebu Hamdan olduğu kaydedildi.

Biri ağır 3 Filistinlinin de yaralandığının ifade edildiği açıklamada, İsrail askerlerinin Filistin Kızılayı’na ait ambulansların kampa girmesine engel olduğu belirtildi.

Reuters Haber Ajansı’nda yer alan habere göre ise; İsrail Ordu Radyosu’nun söz konusu baskını ‘militanlara karşı geniş çaplı bir operasyon’ olduğunu iddia etti. Haberde, İsrail Ordu Radyosu’nun operasyona yüzlerce askerin katıldığını ve İsrail güçleri ile çatışmaya giren 3 Filistinlinin öldürüldüğünü aktardığı belirtildi.

DIŞ HABERLER

#İsrail #ordusu #mülteci #kampına #baskın #düzenledi #Filistinliyi #katletti

EN SON EKLENENLER