Amed’de esnafa verilen deprem kredisi kesildi

Depremde hasar gören Amed’de esnaflara verilecek olan 250 bin TL’lik ek deprem kredisinin kesildiği belirtildi

Mereş (Maraş) merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edilen 11 kentten biri olan Amed’de, esnafın kullanabileceği 500 bin TL’ye ek olarak verilecek 250 bin TL’lik kredinin dün itibariyle kesildiği öğrenildi.

1 yıl ertelemeliydi

Konuya ilişkin sanal medyada bir video yayınlayan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Esnaf Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği deprem sonrasında esnafın kullanabileceği 500 bin TL krediye ek olarak 250 bin TL deprem destek kredisi paketi açıklamıştı. Bu paket 1 yıl ertelemeliydi. Ayrıca 11 ili kapsıyordu. Ancak ne olduysa dün itibariyle yani 1 Haziran itibariyle, Diyarbakır’ın da içinde bulunduğu birkaç ilde bu destek kredisi kaldırıldı” dedi.

Herkes mağdur

Seçimden hemen sonra bu destek kredisinin kaldırılmasının amacını soran Tanrıkulu, “Nedir? Seçim odaklı mıydı? Diyarbakır depremden zarar gören illerden biri, evet az zarar gördü ama esnafımız mağdur, diğer illerde de mağdur. Deprem Destek’in ayrıntılı bir biçimde 11 ili kapsayan afet bölgesinde uygulanması lazım” dedi.

AMED

#Amedde #esnafa #verilen #deprem #kredisi #kesildi

EN SON EKLENENLER