Amed’de 5. Ma Music günleri başladı

Ma Music Akademisi’nin, ‘Em ê zarokên vî welatî bê muzîk nehêlin’ şiarıyla gerçekleştireceği 5. Ma Müzik Günleri başladı

Amed’de Ma Music Akademisi’nin, “Em ê zarokên vî welatî bê muzîk nehêlin” (Bu ülkenin çocuklarını müziksiz bırakmayacağız) şiarıyla 5’inci Ma Müzik etkinliği Ma Music Center’da başladı. 3 gün sürecek olan etkinliğin ilk gününde Ma Music’te ders gören çocukların aileleri, eğitmenleri ve Ortadoğu Sinema Akademisi’nden Lisa Çalan, Özgürlük için Hukukçular Derneği (ÖHD) yer aldı.

Etkinlikte konuşan eğitmen Helin Kılıçarslan, “Çok heyecanlıyım ve heyecandan ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu heyecan sadece bugün için değil tüm günler için var. Bu çocuklar sıfırdan başlamış ve bugünlere gelmek için büyük emekler verdi. Bu etkinlik burada kalmasın diyoruz ve daha da ilerleteceğiz. Daha da güzel günler görsün diyoruz” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından öğrenciler bahçede keman, saz ve farklı enstrümanlar çalarak, geceye renk kattı. Sunucu Ferhat Ertaş, tutuklu özgür basın emekçilerini de unutmayarak, “Kendilerini selamlıyoruz” dedi.

Çalınan müziklerin ardından öğrencilere karanfil verilerek etkinlik sona erdi.

Müzik Günleri etkinliği, 10 Haziran günü devam edecek.

AMED

#Amedde #Music #günleri #başladı

EN SON EKLENENLER