HDP’den Arasan suikastine kınama

HDP, Süleymaniye’de Mezopotamya İşçiler Derneği Üyesi Hüseyin Arasan’a yönelik suikasti kınayarak, sorumluların bulunması için çağrısı yaptı

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Federe Kurdistan Bölgesi’nin Süleymaniye kentinde Mezopotamya İşçiler Derneği Üyesi Hüseyin Arasan’a yönelik gerçekleştirilen suikasti kınadı.

Partinin sanal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Federe Kürdistan Bölgesi’nin Süleymaniye kentinde Mezopotamya İşçiler Derneği üyesi Hüseyin Arasan’a yönelik gerçekleştirilen suikast girişimini şiddetle kınıyoruz. Bu saldırı Nagihan Akarsel’e ve onlarca Kürt yurtseverine yönelik gerçekleştirilen katliamların devamıdır. Bu alçakça cinayetin sorumlularının bir an önce açığa çıkarılması bölge yönetiminin görevidir.”

Olaya dair

Sabah saatlerinde Süleymaniye’de Mezopotamya İşçiler Derneği üyesi Hüseyin Arasan’a suikast düzenlendi.

Saldırıya uğrayan Arasan Süleymaniye’deki Şoreş Hastanesi’ne kaldırıldığı ve durumunun ağır olduğu belirtildi. Mêrdînli olan Arasan’ın vücuduna 3 kurşun isabet ettiği öğrenildi.

Daha önce İzmir’de yaşayan Arasan’ın Türkiye’de hakkında açılan davalar nedeniyle Federe Kurdistan’a yerleşmek zorunda kaldığı öğrenildi.

HABER MERKEZİ

#HDPden #Arasan #suikastine #kınama

EN SON EKLENENLER