Şenyaşar ailesine saldırı: Olay yeri inceleme görüntüleri ortaya çıktı

Suruç Devlet Hastanesi’nde Şenyaşar ailesinden 3 kişinin katledildiği saldırı sonrası yapılan olay yeri inceleme görüntüleri ortaya çıktı

Riha’nin (Urfa) Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının Şenyaşar ailesine yönelik gerçekleştirdiği saldırılara dair yeni görüntüler ortaya çıktı. Mezopotamya Ajansı (MA), Suruç İlçe Devlet Hastanesi’nde Şenyaşar ailesinden 3 kişinin öldürüldüğü saldırıdan sonra yapılan olay yeri inceleme görüntülerine ulaştı.

Kayıt dosyasına saldırı

Görüntülerde, Şenyaşar ailesi fertlerine dönük saldırının gerçekleştiği odanın duvarlarında çok sayıda mermi izi ile tavanda bir insanın geçebileceği genişlikte deliklerin oluştuğu görülüyor. Odanın zemini ile bir duvarlarının kana bulunadığı, Yıldız ailesi tarafından kullanılan silahlardan çıkan çok sayıda mermi kovanının yerde olduğu da görüntülere yansıdı.

Görüntülerin devamında, bir polis, iki silah ve şarjöründe bulunan mermilere dair inceleme yapıyor. Yine, hastane odalarındaki camların ve eşyaların kırıldığı, güvenlik kameralarının kayıt odası olarak değerlendirilen odadaki tüm cihazların taşlarla tahrip edildiği, serwerların alındığı, kabloların koparıldığı ya da çekili olduğu de görüntülerde yer alıyor.

Ne olmuştu?

Riha’nin Pirsûs ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınları, seçim çalışmaları sırasında işyerlerini ziyaret ettiği Şenyaşar ailesine saldırmıştı. İş yerinde yaralanan Celal, Adil, Mehmet, Fadıl ve Ferit Şenyaşar kardeşler Suruç Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Baba Hacı Esvet Şenyaşar ile bazı aileleri, bunun üzerine hastaneye gelmişti. Yıldız ailesinin yakınları, hastanede aileye saldrımış, Adil ve Celal ile babaları Esvet Şenyaşar’ı katletmişti. Fadıl, Ferit ve Mehmet Şenyaşar ise ağır yaralanmıştı.

Saldırının yaşandığı sırada, dönemin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Urfa Valisi, Suruç Kaymakamı ve emniyet müdürünün de hastane bahçesinde olduğu ortaya çıkmıştı. Yine hastanenin güvenlik kamera kayıtlarına el konulduğu ortaya çıkmıştı. Katliama dair, “işyeri” ve “hastane” olarak iki ayrı dava açıldı. Sonrasında bu davalar birleştirildi.

Haber: Mahmut Altıntaş / MA

#Şenyaşar #ailesine #saldırı #Olay #yeri #inceleme #görüntüleri #ortaya #çıktı

EN SON EKLENENLER