Yağmur Köseoğlu, Enfield Alevi Mezarlığında toprağa sırlandı

PİRHA- Tatil için geldiği Türkiye’de Hakk’a yürüyen Yağmur Köseoğlu için İngiltere Wood Green Cemevi’nde erkan yürütüldü. Hakk’a Uğurlama Erkanı’nda Yağmur’un arkadaşları çerağ uyandırıp semaha durdu.

Londra Cemevi yöneticileri Güneş ve Okan Köseoğlu’nun kızı Yağmur Köseoğlu, tatil için geldiği Türkiye’de geçirdiği kaza sonucu Hakk’a yürüdü.

Yağmur Köseoğlu için İngiltere Wood Green Cemevi’nde erkan yürütüldü. Hakk’a uğurlama erkanını Derviş Cemal Ocağı evlatlarından Pir Haydar Buga yürütürken, Yağmur’un arkadaşları çerağ uyandırıp semah döndü.

Hakk’a uğurlama Erkanı’nda konuşan BAF Eşit Başkanı Müslüm Dalkılıç, Yağmur’un inancına ve kültürüne bağlı olduğunun altını çizerken, BAF Eşit Başkanı Dilek İncedal da, kelimelerin yaşanan acı karşısında yetersiz kaldığını belirterek, Yağmur’un anısını yaşatacaklarını ifade etti.

İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Başkanı İbrahim Has ise, Türkiye’ye tatil için giden yurttaşların daha dikkatli olması çağrısında bulundu.

Yağmur Köseoğlu için İngiltere Wood Green Cemevi’nde erkan yürütülürken, Yağmur Londra’nın Enfield ilçesinde bulunan Alevi Mezarlığı‘nda toprağa sırlandı.

PİRHA/LONDRA

EN SON EKLENENLER